Projekt „Jak silny jest wiatr?

Wiele dziedzin naszego życia powiązanych jest z wykorzystaniem energii. Najczęściej pozyskujemy ją w procesie spalania, np. węgla. Można ją jednak wytworzyć również w inny sposób, np. z wiatru. Jak to możliwe?

Podczas zajęć „Jak silny jest wiatr? uczniowie wykonali szereg doświadczeń, które przybliżyły im pojęcie energii wiatrowej, możliwości jej wykorzystania oraz definicję odnawialnych źródeł energii. Dzieci samodzielnie przygotowały przyrządy do mierzenia siły wiatru.  Wykonały wiatraki z papieru.

W dzisiejszych czasach realizacja treści ekologicznych jest szczególnie ważna. Zajęcia w dużym stopniu  ukształtowały w dziecku świadomość ekologiczną, poczucie odpowiedzialności, szacunku oraz gotowość do działań na rzecz środowiska.  Dzieci uzyskały duży  poziom wiedzy i świadomości ekologicznej.