Spotkanie z pielęgniarką w zerówce.

Spotkanie z pielęgniarką.

5 kwietna w  zerówce odbyło się spotkanie z pielęgniarką .  Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę. Przedszkolaki otrzymały wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania. Pani pielęgniarka podkreśliła olbrzymie znaczenie jakie dla zdrowia ma pełnowartościowy posiłek, picie odpowiednio dużej ilości wody oraz spożywanie owoców i warzyw. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja niektórych prostych zabiegów (zakładanie opatrunku, mierzenie temperatury, słuchanie bicia serca za pomocą stetoskopu). Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka poczęstowała wszystkie dzieci zdrowymi owocami. Bardzo dziękujemy  za ciekawą prelekcję i przydatne wskazówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia.