Działamy innowacyjnie

„ Co porosty mówią o jakości powietrza?” Moi mali studenci Uniwersytetu Dzieci, czyli uczniowie klasy drugiej badali jakość powietrza w swojej okolicy obserwując występowanie, rodzaj i wielkość porostów. Na podstawie obserwacji przeprowadzonych wspólnie podczas zajęć w terenie, w okolicy szkoły, za pomocą lupy i skali porostów ustaliliśmy, że powietrze w najbliższej okolicy jest średnio zanieczyszczone. Podobne wyniki uzyskały dzieci w miejscu zamieszkania.

W miejscowościach oddalonych od licznej zabudowy i dróg jakość powietrza jest lepsza, co wskazują występujące licznie i okazałe porosty. To człowiek ma wpływ na jakość powietrza, a tym samym na zdrowie swoje i innych. Na podsumowanie tematu mali studenci zaprojektowali z klocków lego ekologiczne domy.