Projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

W ramach udziału  w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Smerfy wykonały pierwsze zadania. Poznały instrumenty muzyczne, ich wygląd oraz brzmienie . Dzieci chętnie słuchały ciekawostek na temat instrumentów muzycznych, a jeszcze chętniej same komponowały dziecięce melodie. Było głośno, a jakże wesoło !

W kolejnym zadaniu dzieci najpierw poznały zasady prawidowego zachowania się w przedszkolu, po czym przystąpiły do stworzenia własnego kodeksu dobrego zachowania, na którym "podpisały się" odbijając rączkę na plakacie, co oznacza, że zgadzają się na przestrzeganie określonych zasad. Kodeks w formie plakatu został wyeksponowany w sali tak, aby dzieci mogły zawsze przypominać i utrwalać sobie zasady dobrego zachowania.