Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W ramach innowacji pedagogicznej ,,Książka moim przyjacielem", wychowawcy p. B. Antecka i p. M. Pyster zorganizowały ,,Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek", który obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Dzieci w przedszkolach i szkołach uczciły święto przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów.

Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą odróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. W grupach 5 i 6 latków odbyły się: konkursy, zabawy, zagadki i malowanie postaci z ulubionych bajek. Dzieci wysłuchały też fragmentów ,,Kubusia Puchatka". Miały możliwość przebrania się za ulubioną postać. Odwiedziła nas pani z biblioteki publicznej.