„Mała książka – wielki człowiek”

Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek” – projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Tegoroczny, nowy etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzieci otrzymują „Wyprawki czytelnicze”, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która dzięki Wyprawce czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy nie kończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów.