Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniach 26 – 27 października 2020 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po krótkim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a nauczyciel bibliotekarz najgrubszą książką dokonał pasowania każdego z uczniów.

Nasi czytelnicy otrzymali zakładki do książek i „sówki”. Uczniowie zostali również zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem. Na zakończenie nasi czytelnicy mieli możliwość pokolorowania obrazków oraz wypożyczenia książki.