Mobilna pracownia komputerowa już w szkole

Miło nam pinformować, że Szkoła Podstawowa w Mąkolnie otrzymała mobilną pracownię komputerową wygraną w konkursie #OSE  Wyzwania. Pracownia składa się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu, dzięki którym szkoła będzie prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła musiała przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.