Wycieczka dwudniowa na Westerplatte i do Trójmiasta

W dniach 21.05. 2019-22.05.2019 uczniowie klas IVB,VA,VB  i  VI wraz z nauczycielami wyruszyli na dwudniową  wycieczkę w północną część Polski. Głównym celem wycieczki było poznanie zabytków kultury i historii Trójmiasta oraz Westerplatte.  Pierwszego dnia około południa dotarliśmy do Westerplatte , gdzie czekał pan  przewodnik.  Opowiedział on uczniom dzieje tego miejsca. Była to niezapomniana lekcja historii.  Następnie uczniowie udali się do Gdańska , gdzie zobaczyli   Długi Targ z Fontanną Neptuna, Ratusz Miejski, Długie Pobrzeże, ul. Mariacką - "okna wystawowe" gdańskiego bursztynnictwa.

Kolejnym punktem wycieczki było Molo w Sopocie, a następnie Skwer Kościuszki w Gdyni.  W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki udali się  w dalszą drogę do miejsca zakwaterowania- ośrodka we Władysławowie. Po kolacji poszliśmy na plażę. Następnego dnia uczniowie wybrali się w rejs statkiem po morzu.  Końcowym punktem wycieczki była wizyta w Ocean Parku we Władysławowie.  Pod opieką przewodnika, uczestnicy poznali ciekawostki i fakty na temat  okazów żyjących w wodach naszej planety. Do domu uczniowie wrócili  w późnych godzinach wieczornych - zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni. Organizatorem wycieczki była pani Nina Nowak, wychowawca klasa VA.