Maraton Badmintona

Maraton Badmintona zakończony.

Wspaniałe informacje mamy dla wszystkich uczniów, rodziców i miłośników badmintona w naszej szkole. Tradycyjnie jak co roku na naszej sali sportowej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji o tytuł mistrzyń powiatu w kategorii Igrzysk Dzieci przystąpiło 6 szkół: Mąkolno, Sławsk, Sompolno, Kozarzew, Dobrosołowo oraz Osiecza. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta z naszej szkoły zajęły 3 miejsce i zdobyły brązowe medale mistrzostw.
Skład reprezentacji szkoły: Daria Nowakowska, Daria Kolasińska oraz Lena Białecka –David. Opiekunem dziewcząt była p. Jolanta Okupna.
Do rywalizacji w kategorii chłopców przystąpiły 4 szkoły: Sławsk, Dobrosołowo, Brzeźno i nasza szkoła czyli Mąkolno. Po zaciętych bojach i rozegraniu mistrzostw systemem„każdy z każdym” nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna i w składzie Patryk Nowakowski, Patryk Gauden oraz Krystian Jazubski zdobyła pierwsze miejsce oraz złoty
medal mistrzostw. Opiekunem chłopców był p. Tomasz Zieliński. Dzięki złotym medalom
uczniowie uzyskali także awans na zawody rejonu konińskiego, które dnia 16 listopada
odbędą się w Przykonie.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli uczniowie klas VII i VIII w kategoriidziewcząt wzięło udział 5 szkół: Sławsk, Sompolno, Dobrosołowo, Brzeźno oraz Mąkolno.
Bardzo dobrze mistrzostwa rozegrały nasze dziewczęta, które pewnie pokonały wszystkieprzeciwniczki i zameldowały się na podium ze złotym medalem mistrzostw. Skład reprezentacji naszej szkoły: Marika Chabecka, Marika Lamprycht oraz MagdalenaStrużyńska. Opiekunem dziewcząt była p. Jolanta Okupna.
W kategorii chłopców wystartowało 5 szkół: Dobrosołowo, Brzeźno, Sompolno, Sławsk oraz Mąkolno. Tutaj także bezkonkurencyjna okazała się nasza szkoła zdobywając złoty medal mistrzostw. Drużyna chłopców grała w składzie: Jakub Cichy, Adam Maślińki oraz Antoni Stasiak. Opiekunem chłopców był p. Tomasz Zieliński. Dziewczęta i chłopcy
uzyskali awans na zawody rangi rejonowej, które dnia 15 listopada odbędą się także w Przykonie.
Gratulujemy wszystkim jeszcze raz ogromnego sukcesu, życzymy połamania rakiet na zawodach rangi rejonowej.