Dzień Dyni - grupa "Biedronki", "Kotki", "Żabki"

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Smacznie, zdrowo, kolorowo” w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto „Dzień Dyni”.

Przedszkolaki poznały jakie zdrowe i urodziwe jest to warzywo z rodziny dyniowatych. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku, jak również wyciągały pestki ze środka. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyni jadalnych. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały okazję przekonać się jak smakuje dżem dyniowy i pestki dyni jak również z pomocą pani kucharki przygotowały muffinki. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja upieczonych przez nas wspaniałych muffinek dyniowych. W tym dniu wzięliśmy również udział w licznych zabawach z udziałem dyni np. turlanie dyni. Święto Dyni pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę wszystkich przedszkolaków.