Projekt ekologiczny „Ekologia. Jak dbać o środowisko?”

W roku szkolnym 2021/2022 w kl. II A,B realizowała projekt ekologiczny „Ekologia. Jak dbać o środowisko?”,  którego celem było zbliżenie dziecka do świata przyrody i poprzez poznawanie go dostrzegania jego piękna, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie mądrego                  i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Edukacja ekologiczna sprzyja też rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych i osobowości, kształtuje cechy charakteru, potrzeby i zainteresowania. Zorganizowaliśmy uroczyste zakończenie projektu. Dzieci przedstawiły inscenizację  oraz zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Przygotowały  rysunki, które przyozdobiły klasę , stroje do występów. Rodzice przygotowali owoce i zdrowe soki, którymi obdarowane zostały dzieci naszej szkoły.