Dzień Dziecka w naszej szkole

31.05.2019r. w naszej szkole był obchodzony Dzień Dziecka połączony wraz z Dniem Sportu. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych uczniów, jak i dla starszych. Całość zaczęła się już o godzinie 800. Od tej godziny uczniowie klas IV – VIII oraz 3 gimnazjum mogli brać udział w przeróżnych konkurencjach sportowych. A mianowicie w: rzucie lotką do celu, rzucie do kosza, strzałach do bramki unihokeja, żonglerce piłką, odbiciach piłką siatkową, trójskoku i rzucie ringiem na pachołki. Przy każdej stacji był inny nauczyciel, którego zadaniem było liczenie punktów oraz nadzorowanie bezpieczeństwa uczniów.

Od godziny 900 na szkolnym orliku odbyły się zawody w zbijaka wśród uczniów klas IV – VI. Natomiast na sali gimnastycznej uczniowie klas VII, VIII oraz 3 gimnazjum rozgrywali turniej w piłkę siatkową. Ok. godziny 1200 nastąpiło rozdanie nagród. Do wygrania były między innymi: słodycze, kubki, piłka, zapięcia do rowerów, a za rozgrywki drużynowe bony na pizzę. Dodatkowo każda klasa w formie prezentu otrzymała paczki z przekąskami, napojami oraz lodami. Takie przyjemności zafundowała uczniom Rada Rodziców. Przez cały czas uczniowie byli pod opieką swoich wychowawców, a dzień ten był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Całość zakończyła się o godzinie 1300. Uczniowie mogli wrócić do domu samodzielnie, bądź też poprzez szkolne odwozy.