Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego "Moja mama"

W związku z przypadającym na 26 maja Dniem Matki, klasa II wraz z wychowawcami realizowała projekt edukacyjny " Moja mama". Był on realizowany od 24.04.2019r. do 27.05.2019r. Głównym celem projektu było wzmacnianie więzi z rodziną oraz integracja środowiska lokalnego. Podczas projektu realizowane były następujące zadania:

- pogadanki i rozmowy na temat najbliższej rodziny,

-czytanie opowiadań i wierszy związanych z Dniem Matki,

-przygotowanie inscenizacji- nauka wierszy i piosenek o mamie,

-wykonanie zaproszeń i laurek- redagowanie tekstu zaproszenia i życzeń dla mamy,

-wykonanie upominków dla mam- lampiony,

-przygotowanie portretu mojej mamy,

-dekorowanie sali na uroczystość,

-przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. " Rodzina",

-przedstawienie inscenizacji - wierszy, piosenek, tańców w dniu 27 maja 2019r. dla zaproszonych mam.

Dzieci bardzo ciekawie i pomysłowo wykonały zaproszenia, laurki oraz upominki, które sprawiły mamom wiele radości i przyjemności. Podczas inscenizacji z okazji Dnia Matki dzieci zaprezentowały przygotowane wcześniej  wiersze, piosenki, tańce. Odczytały też opisy swoich mam, które były niespodzianką i dostarczyły wiele radości, uśmiechu i wzruszeń.