Projekt językowy Thematisches Bildwörterbuch Deutsch-Englisch/ Thematic Picture Dictionary German-English

W okresie od grudnia 2018 do maja 2019 uczniowie klas VII na zajęciach koła języka angielskiego dla klas VII realizowali dwujęzyczny projekt Thematisches Bildwörterbuch Deutsch-Englisch Thematic Picture Dictionary  German-English.  Powyższy projekt był realizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Projekt z klasą". Celem projektu było stworzenie anglo-niemieckojęzycznego tematycznego słownika obrazkowego. Opiekunami projektu byli pani Nina Nowak , nauczyciele języka angielskiego oraz pani Aleksandra Karolewska, nauczyciel języka niemieckiego. Projekt miał  charakter interdyscyplinarny, ponieważ podczas jego realizacji uczniowie wykorzystywali  wiedzę i umiejętności z różnych przedmiotów. Na wstępie uczestnicy projektu zostali podzieleni na małe grupy.  Następnie,  uczniowie dokonali  wyboru jaki dział tematyczny chcą opracowywać w danym miesiącu.

W kolejnym etapie pracy   przygotowywali oni materiały  umożliwiające stworzenie poszczególnych rozdziałów słownika . Zadaniem każdej grupy projektowej było stworzenie dwóch rozdziałów słownika na miesiąc. Powyższy słownik tematyczny zawiera nie tylko słownictwo ale również  dialogi, co pozwoli odbiorcom na szybsze przyswojenie przedstawionych elementów leksykalnych.  Wybrane środki językowe uczniowie ilustrowali  w programie graficznym. W końcowym etapie nastąpiło zebranie  efektów pracy poszczególnych grup projektowych oraz wydruk i oprawa słownika. Wydrukowany słownik został przekazany do biblioteki szkolnej, dzięki czemu inni uczniowie będą mieli możliwość korzystania z nich, co ułatwi im lepsze zapamiętywanie nowo poznanego słownictwa.