Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbył się w naszej szkole w dniu 5. marca 2019r. W turnieju brało udział 5 uczniów z klas VII – VIII i 4 uczniów z gimnazjum.

I miejsce z klas VII - VIII zdobyła – Wiktoria,  natomiast I miejsce z gimnazjum zajął Krystian.

Wiktoria zakwalifikowała się do Turnieju Powiatowego Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 23 marca 2019r. w Sompolnie.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej
, Zarządów Oddziałów Związku OSP PR, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wielu innych instytucji związanych z ochroną środowiska oraz zwalczaniem klęsk żywiołowych. Turniej ma formę eliminacji kolejnych szczebli.